Směle do Asie Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[18.07.2008]
vzhůru k Uralu Kolo drželo, schyzofrenní zastávky a kontroly kol každých 50 až 100 km se staly naším dením, co dením, hodinovým chlebem. Ale probíjeli jsme se dál kupředu. Projeli jsme Tambov, Penzu, Samaru. Uazik vycítil, že se zde před více než 30 lety narodil a trošku se zmátořil. Vypadal najednou nějaký použitelnější, než v příkopu před pár dny a jel ze všech svých koňských sil. Čekala nás Ufa a potom Ural. Někde za Ufou se zničehonic z obrovské roviny začíná silnice pozvolna zvedat a šplhat přes několik průsmyků až k hranici mezi Evropou a Asií. Ta se táhne právě po hřbetu tohoto 2500 km dlouhého, nerostnými surovinami nacpanýho hada od hranic s Kazachstánem až po Severní ledový oceán.

Komentáře (1) | Celý článek...

Aktualizováno ( [19.07.2008] )
 
Remont a záchrana zajíce Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[30.06.2008]
Sranda musí bejt Po takovém dni se člověk cítí velmi unaven. Pokud to spojí s alkoholem a s pocitem samoty a totálního krachu uprostřed Ruska, je to pocit skoro na umření. Tak jsme se citili i my. Probuzení pro nás bylo krutým procitnutím do dne, kdy se rozhodne o dalším pokračování naší expedice. Zmlátila vás někdy parta z posilovny XXXL a pak si s Vámi dala na usmířenou pořádnou rundu. Podobně jsme si připadali i my, oteklí, pomlácení, samá modřina a šrám a ještě nás pekelně bolela hlava. Těžko hledat primární důvod. Lišin navíc - díra v uchu, možná i otřes mozku. Policejní rekonstrukce nehody jasně prokázala, že do hlavy dostal naší expediční ledničkou. V tom horku to fakt zamrzí.

Komentáře (5) | Celý článek...

Aktualizováno ( [07.07.2008] )
 
Anděl Serjoža Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[26.06.2008]

Vyprošťování Prach se usadil. Lidi co nás vyděli trénovat náš nový kaskadérsko-sebedestrukční kousek si oddychli a nastala otázka co s tím vším? Tedy jako s tou hromadou šrotu. V prvních minutách po evakuaci paluby Uaze jsem měl silný dojem, že budeme muset do Afghánistánu dojít pěšky. Lehko se to řekne, realizace by však byla velmi obtížná, až neproveditelná. Máme s sebou přece jenom o něco málo věcí více, než jedny trenky a kartáček na zuby. Z těchto myšlenek nás vytrhává Serjoža. Kde se vzal, tu se vzal...

Komentáře (4) | Celý článek...

Aktualizováno ( [27.06.2008] )
 
Bolšoj pjerevorot Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[25.06.2008]

Huricanne!!! Svítá, balíme a jedeme přímo na východ. Z chraptivých reprobeden (spiše bedniček) se nám něco snaží namlouvat Bob Dylan o Huriccanovi. Cesta ubíhá klidně, kolem se míhají břízy, děrevně (vesnice) a pak zase břízy nebo děrevně. Slunce stouplo a už nám nesvítí přímo do očí a za s sebou máme docela hodně kilometrů. Je klidné poledne, projíždíme obcí Zmyevka a blížíme se k obci Krutoye. Najednou se ozývá dost divný zvuk...

 

 

Komentáře (9) | Celý článek...

Aktualizováno ( [25.06.2008] )
 
Cesta na východ začíná! Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[24.06.2008]
Lišin připravuje věci na expedici. Odjíždíme. Opouštíme naší velice oblíbenou klubovnu dost neradi i když je před námi jistě zajímavá vidina odvykací kůry v Afghánistánu. Jedeme dnem i nocí a hlavně řídím já. Lišin se zatím dostal jen k nácviku parkování a musím říct, že jsem byl klidný instruktor. Uaz letos frči jak o závod, vždyť má opravenej motor a převodovku a tak podobně. Bez větších problémů přejíždíme Čechy, Slovensko a na Ukrajinských hranicích nemáme ani čas na to dát si cigárko, jak je odbavení rychlé.

Komentáře (1) | Celý článek...

Aktualizováno ( [24.06.2008] )
 
Expedice konečně v Mazare Sharifu Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[23.06.2008]
Zdravíme z Mazare Sharifu. Včera odpoledne jsme po dlouhé a namáhavé cestě konečně překročili řeku Amudarju a po roce a půl se vrátili do Afghánistánu. Ani příjezd do Afghánistánu se neobešel bez drobných komplikací. Konzul v Praze nám zapomněl říct, nebo to možná ani nevěděl, že pro vjezd autem na území Afghánistánu potřebujeme motor pass.

Napište první komentář | Celý článek...

Aktualizováno ( [23.06.2008] )
 
Odjezd expedice Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[02.06.2008]
Zdravim všechny. Všem děkujeme za pomoc při přípravách expedice. Další aktualizace webu a doplňění pravďěpodobně provedeme až v Afghánistánu. Peace Žebro a Lišin.

Napište první komentář | Celý článek...

 
Blíží se start expedice... Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[19.05.2008]
Uaz má občas svoje stavy... První část expedice Uparisína 2008 zanedlouho vyrazí na cestu. Přípravy vrcholí a většina věcí se opravdu krutě nestíhá. Jako předvoj expedice vyrazí do Afghánistánu Žebro a Lišin v expedičním vozidle UAZ 452 a vytvoří tak expediční předmostí v Afghánských kopcích, městech a silnicích :-) Cesta samozřejmě klasická - Ukrajina, Rusko, Kazachstán, Uzbekistán, Afghánistán... Cestou by se hodilo se střídat v řízení, jenže Lišin na to moc není. Alespoň zatím. Doufám že bude platit, že Znouze naučila Lišina.... I když vzpomínám si, že už jsme to jednou zkoušeli. Na cestě do Mongoslka měl Lišin svěřené do péče vozidlo asi na 5 minut :-) Dodnes mám hrozné sny z oné noci a před očima se mě míhají březové kmeny.

Komentáře (1) | Celý článek...

Aktualizováno ( [20.05.2008] )
 
Členové expedice Uparisína 2008 v pořadu Film2008 na ČT24 Tisk E-mail
Napsal(a) Roman Žebro Pekař   
[18.05.2008]
 Dva členové expedice Uparisína 2008 (Roman Pekař a Mára Holeček) prezentovali chystaný dokument o expedici v  pořadu Film2008 na ČT24. Díl věnovaný natáčení v extrémních podmínkách můžete vidět na tomto odkazu. Další informace o natáčení a ukázky z připravovaného dokumentu se objeví již v průběhu expedice...

Napište první komentář | Celý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 30 z 32